Fall Freedom Fest With Matthew Lohmeier


Republican Candidates for November 2021 Greene County General Election

City

Name

Bath Township Trustees

Michelle Clements

     Elect 2

Rob Hoffman 

 

Tom Pitstick

 

Steve Ross 

   

Beaverceek City Council

Glen Duerr

   Elect 3-all incumbents

Joanna L. Garcia

   

Beaverceek City School Disrict

Krista Hunt

     elect 3

Allison Lindsay 

 

JoAnn Rigano 

   
Beavercreek Township Trustees Joseph Jenkins

 

Tom Kretz

 

Debborah L. Wallace

   

Bellbrook City Council

Katherine R. Cyphers

     elect 3

Michael Schweller

   

Bellbrook-Sugarcreek School District

Heidi Anderson

     elect 4

Audra Dorn  

 

Mike Kinsey 

 

Kevin Price

   

Caesarscreek Township Trustees

Tim Kerns

     elect 2

 
   

Cedar Cliff School District

Philip Chance Baldwin

     elect 3

Christopher Cross

   

Cedarville Township Trustees

Timothy R. Boeck 

     elect 2

Debbie Krajicek 

   

Cedarville Village Council

John Cody Jr. 

     elect 4

Harold L. Stancliff 

   

Fairborn City Council

Jerry Guess

     elect 3

Rodney McCubbins

 

Mary Reaster

 

Daniel Palmer

   

Fairborn City School District

Tim Steininger 

    elect 3

 
   

Greeneview School District

Rita Canty

    elect 3

Brandon Maxie 

 

Scott Powers 

 

Angela Reagan 

 

Robert L. Wright

   

Jamestown Village Council

Joel Armlovich

     elect 4

Lefonda Sue McDaniel 

   
   
   
   
   

Jefferson Township Trustees

Richard Zehring 

     elect 2

 
   

Miami Township Trustees

Dino Pallotta

     elect 2

 
   

New Jasper Township Trustees

Mike Horsley 

     elect 2

Lisa Townsend 

   

Ross Township Trustees

David Boeck

     elect 2

Mark Campbell

   

Silvercreek Township Trustees

 

     elect 2

 
   

Spring Valley Township Trustees

John DeWine 

     elect 2 - incumbents

Paul J. Martin

   

Spring Valley Village Council

Ashley Crawford 

    elect 4

 
   

Sugarcreek Township Trustees

Bob Baird 

    elect 2

Fred Cramer 

 

Marvin Moeller 

   

Xenia Communty City School District

Joshua Day

     elect 3

Mary M. Grech

 

George W. Leightenheimer

 

Michael Leipold

 

Mary Adeline R. Lewis 

   

Xenia City Council

Jeremy Cox

    Elect 2   ???

Levi P. Dean 

 

Ethan Reynolds 

 

Wesley Smith  

 

William Urschel 

   

Xenia Mayor

Dale Louderback

    elect 1

 Sarah J. Mays

   

Xenia Township Trustees

L. Stephen Combs  

     elect 3

Scott W. Miller

 

Jeremy VanDyne

   

Yellow Springs Exempted Village School District

     elect 3

 
   

Yellow Springs Village Council

 

Three of the five members are elected every two years, in the November general election in odd-numbered years. The two candidates receiving the most votes are elected to four-year terms, and the candidate with the third highest total receives a two-year term.

 
   
   
   
   
   

 


Lincoln Day Dinner 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fall Hog Roast 2019

 

 

 

 


New Site

Welcome to the New Website.

Please bear with us as well build this new outreach tool.

Thank you.



Calendar of Events

connect